İptal ve Cayma Hakkı

ALICI, SATICI 'ya ait www.novauzaktanegitim.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu eğitim hizmetinin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sözleşme konusu eğitim, ALICI ile SATICININ telefon ya da elektronik ortamda karşılıklı anlaşmasının ardından ALICI'ya tanımlanır. ALICI'ya Kullanıcı adı ve şifresi SMS ve Mail olarak SATICI tarafından gönderilir. ALICI giriş yaparak Sözleşmesini onaylar. 

27 Kasım 2014  PERŞEMBE günü 29188 sayı numarası ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığından Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Satış Sözleşmeleri gereği Cayma Hakkı istinai durumları çerçevesinde;

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Yukarıdaki maddelerden ötürü ALICI sözleşmesini onayladıktan sonra İPTAL ve CAYMA hakkını kullanamaz.

Fakat kurumumuzun Öğrenci Memnuniyeti çerçevesinde Cayma Hakkı Alıcı eğitime başlamadan (www.novauzaktanegitim.com üzerinden eğitime başlamadan),  Kullanıcı adı ve şifre SMS'i teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilir.

Bir Sorunuz mu Var ?

Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın